O mnie

Zero waste zainteresowałam się po przeczytaniu książki Beth Terry Plastic-Free: How I Kicked the Plastic Habit and How You Can Too, czyli ‘Bez plastiku: jak pozbyłam się nawyku używania plastiku i jak ty też możesz to zrobić’. Po jej lekturze pierwszy raz zwróciłam uwagę na ilość plastiku, który trafiał do naszego domu i postanowiłam coś z tym zrobić.
Z czasem odkryłam, że eliminacja plastiku to tylko jeden z elementów czegoś większego – ruchu zero waste (czyli bezodpadowego stylu życia). Od tego czasu dążę do ograniczania ilości produkowanych przez naszą rodzinę śmieci i jak każdy z nas zaliczam na tej drodze wzloty i upadki.

W ramach tego ekologicznego wyzwania postanowiłam m.in. porzucić malowanie farbami akrylowymi, gdyż uznałam, że w tym procesie powstaje za dużo odpadów. Moja artystyczna dusza postawiła sobie wtedy za cel znaleźć inny sposób na twórczą ekspresję – bez tworzenia śmieci. W ten sposób powstał mój prywatny projekt artystyczny Art of Zero Waste, w ramach którego układam mandale z przedmiotów, które mam w domu. Gotowe kompozycje fotografuję, a następnie odkładam użyte przedmioty na swoje miejsce lub zjadam, jeśli jest to jedzenie.

Lubię spacerować o poranku, najchętniej tam, gdzie są duże, stare drzewa i widoki na pola i łąki. Uwielbiam także sklepy charytatywne i pchle targi, które z przyjemnością, regularnie odwiedzam. Są one bardzo popularne w Danii, gdzie wraz z rodziną, mieszkam od wielu lat.


Jeśli masz pytania napisz do mnie:

napisz@danutakrystyna.com

🙂